Projelerimiz

Sowi Mühendislik Otomatik Alüminyum Kepenk Montajı projelerinin birkaçına göz atın!

Alüminyum Kepenk Video

Sowi Mühendislik YouTube Kanalında Çok Daha Fazla Video Bulabilirsiniz

Alüminyum Kepenkler

Alüminyum otomatik kepenkler işyeri ve mağazaların güvenliğini sağlamak için kullanılabilecek en uygun maliyetli, işlevsel ve estetik çözüm sunan kepenk sistemleridir. Otomatik kepenk sisteminde hammadde olarak alüminyum kullanıldığında korozyona karşı uzun ömürlü olması ve iklimsel dış etkenler dolayısıyla oluşabilecek zararın minimum seviyeye düşürülmesi sağlanır. Tüm bunların yanı sıra ısı, ışık, ses ve nem gibi istenmeyen dış faktörleri engellemekte de kepenkler oldukça katkı sağlar. Özellikle yalıtım için poliüretan dolgulu kepenkler tercih edildiğinde tüm bu etkenlere karşı %70 gibi büyük bir oranda yalıtım sağlayabilirsiniz.

Alüminyum kepenkler son derece dayanıklı olmalarına karşın oldukça hafiftirler. Bu yönüyle de pek çok avantaj sağlarlar. Kullandığımız sekizgen sarmal borusu ve lamellerin hafifliği sayesinde alüminyum kepenklerin açılışı ve kapanışı son derecede sessizdir. Bu özelliğiyle gece geç saatte veya sabah çok erken saatlerde kullanıldığında çevreye rahatsızlık verme tedirginliği yaşamazsınız. Hafiflik size kepenk maliyetlerinde tasarruf da sağlayabilir. Lameller hafif olduğunda açma ve kapama için yüksek güce ihtiyaç duymazlar. Bu sebeple tüp motor dediğimiz silindir şeklindeki standart kepenk motorları çoğu alüminyum kepenk için yeterli ve idealdir. Aşırı kullanımı olan alanlarda kullanılan, çok büyük bir alanda kullanılan ya da ekstra mukavemet için alüminyum ekstrüzyon lameller kullanılan kepenk sistemlerinde ise ihtiyaca yönelik farklı motor sistemleri kullanılabilir. Tüm bu motor sistemleri redüktörlüdür. Redüktör ise elektrik kesintisi gibi durumlarda size manuel kullanım imkânı sağlar.

Alüminyum Kepenklerin Özellikleri

 • Alüminyum paslanmaz bir hammaddedir ve korozyona son derece dayanıklıdır.
 • İstenilen renkte, mimari cepheye uygun şekilde tasarım yapılabilir.
 • Sistem tasarımında güvenlik ön planda tutulmuştur. Sowi Mühendislik olarak aynı zamanda yüksek verimlilik için de her şeyi düşünüyoruz.
 • İhtiyacınıza uygun motor sisteminin hangisi olduğunu çok iyi biliyoruz ve kullanıyoruz.
 • Alüminyum kepenk sistemlerinde kullandığımız tüm güvenlik aksamları son derece dayanıklı. Herhangi bir darbeye karşı yüksek mukavemet gösterebilecek dayanıklı malzemelerden üretilmiştir.
 • Kumandalı, butonlu ya da otomasyon sistemlerine dahil edilerek kontrol imkanı sunar.
 • Alüminyum kepenk sistemlerinde kullandığımız motor sessiz ve kalitelidir.
 • Elektrik kesintisi olduğunda motorun redüktörlü yapısı sayesinde manuel kullanım özelliği taşır.

Kepenk Fiyatları

İstediğiniz çeşit ve ölçülerde Kepenk maliyeti ne olacak? Hemen öğren!

Fİyat Teklifi Al

Otomatik Alüminyum Kepenk Çeşitleri

Alüminyum kepenkler de kendi içerisinde ihtiyaca yönelik çeşitlilik sunar

POLİÜRETAN DOLGULU KEPENK

Poliüretan dolgulu kepenkler yalıtım ihtiyacı ön planda olduğunda kullanılabilecek en ideal çözümdür. Poliüretan dolgu hem alüminyumdan üretilen lamellere hem de çelik lamellere uygulanabilmektedir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda ister alüminyum poliüretan dolgulu kepenk ister galvaniz çelik poliüretan dolgulu kepenk tercih edebilirsiniz.

Poliüretan dolgulu kepenkler ısı, ışık, nem ve ses gibi dış etkenlere karşı izolasyon sağlamakta oldukça başarılıdır. Özellikle market, fabrika, depo gibi ısı izolasyonunun önemli olduğu işyerlerinde ve iklimsel koşullardan olumsuz etkilenmenin olası olduğu bölgelerde bulunan işyeri ve konutlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca güvenlik ve dayanıklılık anlamında da ek katkı sağlamaktadır. Çelik ve Alüminyum Poliüretan Dolgulu Kepenkler kullanımı konforlu ve güvenli, patlayıcı ve yanıcı maddelere dayanıklı yapısıyla konut ve işyerlerinizi maksimum düzeyde korur.

Poliüretan dolgulu kepenkler roll forming yöntemi ile üretilir ve kepengin ebatlarına göre değişik profil tipleri ve kalınlıkları kullanılır. Müşterinin istediği ölçüde özel olarak üretim yapılır. Profil kalınlığı ve açıklığı da yine ihtiyaca ve isteğe uygun belirlenir.

Poliüretan Dolgulu Alüminyum Kepenk fiyatları ve Poliüretan Dolgulu Galvaniz Çelik Kepenk fiyatları kullanılan hammaddenin farklı olmasından dolayı elbette farklılık göstermektedir. Vereceğiniz ölçülere ve istediğiniz malzeme türüne göre Poliüretan Dolgulu Kepenk fiyatını hesaplayıp size teklif sunabiliriz.

İŞYERİ KEPENKLERİ

Neredeyse tüm iş yerlerinin ortak sorunu olan iş yerinin güvenliğinin sağlanması otomatik kepenklere olan talebin ana sebebidir. Otomatik kepenkler dükkan, alışveriş merkezi, showroom, mağaza, fabrika, imalathane gibi her büyüklükte işletmenin giriş kapısı, ara bölmeler, depo gibi tüm bölümlerinde kullanım alanına sahiptir. Farklı işyerlerinin, farklı ihtiyaçları vardır ve Sowi Mühendislik tüm işyerleri için ihtiyacı olan kepenk çeşidini sunabilecek uzmanlığa ve ürün çeşitliliğine sahiptir.

Otomatik Kepenkler Hırsızlara Karşı Korur mu?

Konu iş yerini ve iş yeri içindeki ürünleri hırsızlardan, kötü niyetli kişilerden korumak olduğunda alınması gereken birçok güvenlik önlemi vardır. Üstelik iş yerleri geceleri kapalı olduğu saatlerde hırsızlara karşı daha savunmasızdır. Güvenlik görevlisi, gece bekçisi çalıştırmak her işletmenin maliyetine katlanabileceği bir önlem değildir. Kaldı ki hırsızlar güvenlik görevlisinin boş bir anını denk getirerek veya etkisiz hale getirerek amaçlarına ulaşabilirler. Güvenlik kameralarının bir nebze caydırıcılığı olsa da hırsızlığı önlemek için bir işe yaramazlar, ancak hırsızlık sonrasında hırsızların yakalanmasında fayda sağlayabilirler. Alarmlar da tıpkı kameralar gibi sınırlı etkiye sahiptir, alarmlar çalarken de saniyeler içerisinde iş yerini boşaltıp kaçmak hırsızlar için çok zor değil!…

Hırsızlara karşı alınabilecek önlemlerin hiç biri tek başına işe yaramaz. Hırsızlara karşı %100 koruma sağlayacak sistem yoktur. Ancak iş yerlerini hırsızlardan koruyabilmenin en ucuz ve etkin yolu otomatik kepenk taktırmaktır. Otomatik kepenkler hırsızlara karşı öncelikle caydırıcılık sağlar. Hırsızlar kepenklerle uğraşmak yerine daha savunmasız iş yerlerine girmeyi tercih edeceklerdir. Diyelim ki yine de kepenkleri olan dükkânı soymayı tercih ettiler. Bu defa kepenkler hırsızların işini zorlaştıracak ve yavaşlatacak, o esnada mevcut alarm sisteminiz devreye girecek ya da çevreden farkedilen hırsızlar vazgeçecek veya yakalanacaktır. Bu yüzden iş yeriniz için güvenlik önlemi almak istediğinizde atılması gereken ilk adım otomatik kepenk taktırmaktır. Elbette ek güvenlik önlemleri ile birleştiğinde iş yerinizin korunma seviyesi de artacaktır.

Hangi İş Yerine Hangi Kepenk Sistemi Uygundur?

Genellikle küçük işletmeler ve esnaflar dükkanlarına kepenk taktırırken yalnızca güvenlik sağlamayı amaçlar. Bu durumda öncelikli tercih sebebi elbette fiyattır. Ancak geniş çerçeveden bakıldığında ihtiyaçları montaj anında en ucuz otomatik kepenk değil, fiyat/fayda dengesini en iyi şekilde karşılayacak kepenk sistemidir. Uzun vadede en düşük maliyetli otomatik kepenk seçeneğini seçerek, standart bir güvenlik sağlamakla ihtiyaçlarını karşılamış oluruz.

Bazı iş yerlerinin ise daha üst seviyede güvenliğe ihtiyacı vardır. Bu iş yerlerinde darbelere karşı dayanımı daha fazla olan, yanıcı ve patlayıcı maddelere karşı da oldukça dayanıklı Galvanizli Çelik Kepenkler kullanılabilir. Bankalar, Döviz Büroları, Kuyumcular, Eczaneler, Alışveriş Merkezleri gibi iş yerlerinde sıklıkla kullanılırlar.

Bazı işyeri sahipleri de otomatik kepenklerinin güvenliğin yanı sıra başka ihtiyaçlarına da çözüm olmasını isterler. Mesela market, depo, imalathaneler gibi bazı işletmeler ısı yalıtımına ihtiyaç duyabilirler. Böyle alanlara monte edilecek otomatik sarmal kapıların üst düzey izolasyon sağlayan poliüretan dolgulu malzemelerden olması gerekir. Böylelikle %70 oranında ısı izolasyonu ile enerji giderlerinden tasarruf ettiren kepenklere sahip olurlar.

Mağaza, Showroom gibi vitrinlerinin görünürlüğü önemli olan işletmeler için ise saydam kepenk, şeffaf kepenk ya da transparan kepenk gibi isimlerle bilinen otomatik mağaza kepenkleri ideal bir seçimdir. İstenilen miktarda açıklık sağlayan şeffaf mağaza kepenkleri iş yerinize güvenlik sağlarken vitrinin görünürlüğünü engellemez. Son derece estetik bir görünüm sunar.

Sizin iş yerinizde nasıl bir kepenge ihtiyacınız var? Beklentilerinizi bize anlatın, tam ihtiyacınız olan işyeri kepenk sistemini birlikte belirleyelim.

GARAJ KEPENK SİSTEMLERİ

Garaj Kepenk Sistemleri

Konutlarda otomatik kepenk kullanımına ihtiyaç duyulan alanların başında garajlar gelmektedir. Otomatik garaj kepenkleri istenilen ölçülerde, ihtiyaç duyulan özellikleri sağlayacak malzemelerle üretilir. Alüminyum garaj kepenkleri, galvaniz çelik garaj kepenkleri, poliüretan dolgulu garaj kepenkleri gibi seçeneklerden ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca kepenk modelleri de oldukça çeşitli ve renk seçenekleri de bir hayli fazladır. Konutların mimari yapısı ile bütünlük sağlayacak, estetik görünüme katkı sağlayacak modern ve yeni kepenk modelleri her zevke hitap edecek çeşitliliktedir.

Otomatik garaj kepenklerinde her türlü uzaktan kumanda, emniyet sistemleri, fotoseller, dedektörler ve otomasyon uygulamaları da sorunsuzca yapılabilmektedir. Hayatınıza kolaylık katacak, işlevsel ve güncel tüm teknolojilerin entegre edilebildiği garaj kepenk sistemleri sizlere güvenliğin yanında konfor da vadediyor.

Garaj kepenkleri;

 • Güvenlidir.
 • Dayanıklıdır.
 • Uzun süre kullanım imkanı sağlar.
 • Periyodik bakım gerektirmez.
 • Geniş renk yelpazesi ve model seçenekleri sunar.
 • Estetik görünümlüdür.
 • İhtiyaca uygun malzeme, motor ve kontrol sistemi seçenekleri mevcuttur.
 • Otomasyon sistemleri, HGS ve OGS sistemleri entegrasyonu yapılabilir.

Sowi Mühendislik güvencesiyle son teknoloji otomatik garaj kepenk sistemine sahip olmak için yapmanız gereken tek şey bize ulaşmak. En uygun otomatik garaj kepenk fiyat teklifini size sunarak sizi de memnun müşterilerimizin arasında görmekten mutluluk duyacağız.

ENDÜSTRİYEL KEPENK

Endüstriyel Kepenk

Endüstriyel tip sarmal kepenkler kamyon, tır gibi büyük araçların giriş çıkış yapabileceği büyüklükteki alanlarda kullanılan sarmal kepenk sistemleridir. Büyük fabrikalar ve büyük depo alanlarında kullanılırlar, bu sebeple fabrika kepenk’i olarak da adlandırılırlar.

Endüstriyel tip sarmal kepenklerin tasarımı fabrikalarda kullanılmaya uygun şekilde dizayn edilmiştir. Yer kaplamayan tasarımları sayesinde çok kullanışlı ve ergonomiktir. Fabrikalarda vinç sisteminin otomatik kepenke sarım payını kurtaracak kadar yanaştırılabilmesini mümkün kılar. Motorlu fabrika kepenklerinde kullanılan motorlar kullanıldığı alana, kullanım sıklığına ve kepenk büyüklüğüne göre tespit edilir.

Endüstriyel tip otomatik kepenkler galvanizli saç malzemeden veya alüminyum malzemeden üretilebilmektedir. Diğer kepenklerde olduğu gibi endüstriyel kepenklerde de malzeme seçimi ihtiyaca göre belirlenmektedir.

Galvanizli kepenklerin darbe dayanımı ve mukavemeti yüksektir, alüminyum kepenklere göre daha üst düzey güvenlik sağlar. Son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. Kepenklerde kullanılan hammaddenin galvaniz kaplı ve elektrostatik toz boyalı olması dış etkenlere ve korozyona karşı dayanıklılığı arttırır. Yüksek galvaniz saç kalitesi ile uzun yıllar boyunca paslanma yapmadan kullanabilen sarmal kepenkler isteğe ve genel bina görünümüne uygun şekilde renk seçenekleri sunar.

Alüminyum endüstriyel kepenkler ise sık açılıp kapanma gerektiren, yoğun kullanımlı alanlar için daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca alüminyumun paslanmaz özelliği dolayısıyla daha uzun ömürlü kullanım isteyen ve kepenk sistemini olumsuz etkileyecek dış koşulların daha fazla görüldüğü bölgelerde ve alanlarda kepenk ihtiyacı olan müşterilerimiz için Alüminyum Ekstrüzyon Kepenk ideal seçimdir.

Endüstriyel tip otomatik kepenkler, kontrol panolu, butonlu, radarlı, fotoselli, kartlı veya uzaktan kumandalı olmak üzere pek çok kontrol sistemi seçeneğine sahiptir. Elektrik kesintilerinde manuel olarak kapanıp açılabilme imkânı da vardır.

Endüstriyel tip kepenk fiyatları sarmal kepenk metrekare fiyatı, alanın ölçüsü, kepenk montajının yapılacağı alan, kullanılacak motor tipi gibi değişkenler hesaba katılarak özel olarak hesaplanır. Endüstriyel sarmal kepenk fiyat teklifinizi almak için bize ulaşmanız yeterlidir.