Projelerimiz

Sowi Mühendislik Otomatik Çelik Kepenk Montajı projelerinin birkaçına göz atın!

Çelik Kepenk Video

Sowi Mühendislik YouTube Kanalında Çok Daha Fazla Video Bulabilirsiniz

Otomatik Galvaniz Çelik Kepenkler

Galvaniz Çelik Kepenkler hammaddesi galvanize edilmiş çelik saç olan profillerin kullanıldığı kepenk modelidir. İşyerleri ve konutlarda geniş kullanım alanı bulunan otomatik galvaniz çelik kepenkler özellikle güvenlik gereksinimi üst düzey olan mekanlar için idealdir.

Çelik kepenklerin en büyük avantajı mukavemetinin yüksek olmasıdır.  Darbe dayanımı alüminyum kepenklere göre oldukça yüksek olan çelik kepenklerin balyoz, çekiç, levye gibi aletlerle açılması son derece zordur. Patlayıcı maddelere karşı da oldukça dayanıklı olan çelik kepenkler bu özelliklerinden dolayı halk arasında kuyumcu kepengi olarak da adlandırılmaktadır.

Otomatik Çelik Galvaniz Kepenkler başta banka, kuyumcu, döviz bürosu, alışveriş merkezi, eczane, antikacılar, showroomlar ve garajlar olmak üzere pek çok iş yeri ve konutta kullanılmaktadır. Müşteri ölçülerine göre üretilen çelik kepenklerin profilleri ihtiyaca göre 0,7 – 0,8 – 1 – 1,2 mm et kalınlığına sahip galvanize edilmiş saç levhalardan yapılabilmektedir. Güvenliğin yanında izolasyon da sağlanmak istediğinde poliüretan dolgulu galvaniz çelik kepenkler ya da yangın ve patlamaya karşı ekstra güvenlik önlemi gerektiğinde yangına dayanıklı galvaniz çelik kepenk sistemleri tercih edilebilir.

Motorlu çelik kepenklerde kullanılan motorlar kepenk ölçülerine, kullanım alanına ve sıklığına göre seçilmelidir. Tübular motor, merkezi motor, box motor ve endüstriyel tip zincir aktarmalı motor seçeneklerinden uygun olanı seçilir. Tüm motor sistemlerinde gerektiğinde kepengi manuel açma ve kapatma imkânı sağlayan redüktörlü yapı mevcuttur.

Elektrikli çelik kepenklerde kontrol sistemi olarak kumandalı, butonlu, akıllı bina sistemlerine entegre edilebilme gibi pek çok seçenek mevcuttur. Ayrıca ihtiyaca göre her türlü emniyet sistemleri ve otomasyon sistemleri uygulamalarına da dahil edilebilmektedir.

Galvaniz çelik kepenklerin fiyatı da bir diğer avantajıdır. Otomatik çelik kepenk fiyatları alüminyum kepenk fiyatları ile karşılaştırıldığında çelik kepenk taktırmanın maliyeti daha ucuzdur.

Otomatik çelik kepenkler estetik görünüm açısından da tatmin edici sonuçlar sunar. Mimari yapıya uyum sağlayabilecek pek çok çelik kepenk modeli mevcuttur. Çelik Kepenkler elektrostatik toz boya ile boyanır, kepenk renkleri RAL kataloğundaki renklerin tümünde olabilir. Galvanizli sac malzemeler için boya öncesi; yüzeyde boyanın daha iyi tutunmasını sağlayan kimyasallar kullanılmaktadır. Kullanılan bu fosfat esaslı kimyasallar, zehirli olmayan, korozyon direnci yüksek, çevre dostu kimyasal maddelerdir. Boya kalınlığı tüm malzemelerde 90- 110 mikron arasındadır.

YANGINA KARŞI DA KORUMA SAĞLAYAN KEPENK

Yangına Dayanıklı Galvaniz Çelik Kepenkler

Yangına dayanımlı kepenkler; yangın, patlama ve benzeri etkenlerden korunmak için özel olarak tasarlanmış çelik kepenklerdir. Bu etkenlerden korunmanın önemli olduğu mekânlar için en iyi çözüm otomatik yangın kepenkleridir. Alevlerin başladığı yer ile korunması gereken alan arasında emniyet bariyeri görevi sağlayan yangın kepengi tahliyelerde büyük avantaj sağlamaktadır.
Yangına Dayanıklı Kepenk sistemleri genellikle yangın tehlikesi bulunan yerlerde kullanıldığından kepenkler boyasız olarak hazırlanmaktadır. Yangına dayanıklı galvaniz çelik kepenkler acil durumlarda yangın otomasyonu ve yangın senaryolarıyla çalışabilen otomatik kapanma tertibatı ile donatılmıştır Yangın kepenkleri üzerindeki ısıya duyarlı parça sayesinde veya alarm sistemlerine bağlı olarak tehlike anında otomatik kapanır. Böylelikle alevler bulunduğu bölgeye hapsedilip yangının diğer yaşam alanlarına sıçramasına engel olunmaktadır. Yangına müdahale edilene kadar tahliye sağlanarak can kaybının önüne geçilmesi ana amaçtır. Bunun yanında yangının büyümesini de engelleyen yangın kapıları olası maddi yangın zararlarının da minimum düzeyde olmasını sağlayabilmektedir.

Sarmal yangın kapısı üretiminde galvanizli saç ile imal edilmiş tek cidarlı malzeme kullanılır. Çelik lamellerin her biri 80mm eninde profil olarak tasarlanmıştır ve mukavemeti artırıcı oluklara sahiptir. Kepenk birleştirilirken monte edilen tapalar aynı zamanda kapının kılavuzudur. Alt baza da galvanizli çelik barlarla desteklenir. Ana destek direkleri, davlumbaz, ana destek plakaları ve motor bağlantı ayakları gibi kepenk aksamında da galvaniz çelik malzeme kullanılır. Dikey yan kanallar yangın mukavemetini sağlayacak dirençte ve gerekli kalınlıktadır. Kapı kanalı, kepengin sürtünmesini asgari düzeyde tutacak şekilde tasarlanmıştır.

Otomatik dükkan kepengi
Kumandalı yangına dayanıklı kepenk
Yangına danayıklı kepenk montajı

Yangına Dayanımlı Kepenklerin Standartlara Uygunluğu UKAS akredite test laboratuvarınca STN EN 1634-1/AC:2007 test yöntemine göre gerçek şartlarda test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır. Bu doğrultuda Yangın Direnme Testine göre; E180-C0 / EW 15-C0 sınıfında yer almakta olup, bütünlüğünü 181 dakika (3 Saat) süreyle koruduğu ispatlanmıştır. Ayrıca her yangına dayanımlı kepenk Mekanik Hususlarda; EN 12604 (Endüstriyel ve ticarî yapılar ve garajlarda kullanılan Mekanik hususlar), Düşmeye karşı emniyette; EN 12453 – 5.1.1.5, Montaj bilgileri; EN 12635: 2002 4.1.1.1, Mekanik performans devamlılığında; EN 12635: 2002 4.1.1.1 standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Kepenk Fiyatları

İstediğiniz çeşit ve ölçülerde Kepenk maliyeti ne olacak? Hemen öğren!

Fİyat Teklifi Al

Otomatik Alüminyum Kepenk Çeşitleri

Alüminyum kepenkler de kendi içerisinde ihtiyaca yönelik çeşitlilik sunar

POLİÜRETAN DOLGULU KEPENK

Poliüretan dolgulu kepenkler yalıtım ihtiyacı ön planda olduğunda kullanılabilecek en ideal çözümdür. Poliüretan dolgu hem alüminyumdan üretilen lamellere hem de çelik lamellere uygulanabilmektedir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda ister alüminyum poliüretan dolgulu kepenk ister galvaniz çelik poliüretan dolgulu kepenk tercih edebilirsiniz.

Poliüretan dolgulu kepenkler ısı, ışık, nem ve ses gibi dış etkenlere karşı izolasyon sağlamakta oldukça başarılıdır. Özellikle market, fabrika, depo gibi ısı izolasyonunun önemli olduğu işyerlerinde ve iklimsel koşullardan olumsuz etkilenmenin olası olduğu bölgelerde bulunan işyeri ve konutlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca güvenlik ve dayanıklılık anlamında da ek katkı sağlamaktadır. Çelik ve Alüminyum Poliüretan Dolgulu Kepenkler kullanımı konforlu ve güvenli, patlayıcı ve yanıcı maddelere dayanıklı yapısıyla konut ve işyerlerinizi maksimum düzeyde korur.

Poliüretan dolgulu kepenkler roll forming yöntemi ile üretilir ve kepengin ebatlarına göre değişik profil tipleri ve kalınlıkları kullanılır. Müşterinin istediği ölçüde özel olarak üretim yapılır. Profil kalınlığı ve açıklığı da yine ihtiyaca ve isteğe uygun belirlenir.

Poliüretan Dolgulu Alüminyum Kepenk fiyatları ve Poliüretan Dolgulu Galvaniz Çelik Kepenk fiyatları kullanılan hammaddenin farklı olmasından dolayı elbette farklılık göstermektedir. Vereceğiniz ölçülere ve istediğiniz malzeme türüne göre Poliüretan Dolgulu Kepenk fiyatını hesaplayıp size teklif sunabiliriz.

İŞYERİ KEPENKLERİ

Neredeyse tüm iş yerlerinin ortak sorunu olan iş yerinin güvenliğinin sağlanması otomatik kepenklere olan talebin ana sebebidir. Otomatik kepenkler dükkan, alışveriş merkezi, showroom, mağaza, fabrika, imalathane gibi her büyüklükte işletmenin giriş kapısı, ara bölmeler, depo gibi tüm bölümlerinde kullanım alanına sahiptir. Farklı işyerlerinin, farklı ihtiyaçları vardır ve Sowi Mühendislik tüm işyerleri için ihtiyacı olan kepenk çeşidini sunabilecek uzmanlığa ve ürün çeşitliliğine sahiptir.

Otomatik Kepenkler Hırsızlara Karşı Korur mu?

Konu iş yerini ve iş yeri içindeki ürünleri hırsızlardan, kötü niyetli kişilerden korumak olduğunda alınması gereken birçok güvenlik önlemi vardır. Üstelik iş yerleri geceleri kapalı olduğu saatlerde hırsızlara karşı daha savunmasızdır. Güvenlik görevlisi, gece bekçisi çalıştırmak her işletmenin maliyetine katlanabileceği bir önlem değildir. Kaldı ki hırsızlar güvenlik görevlisinin boş bir anını denk getirerek veya etkisiz hale getirerek amaçlarına ulaşabilirler. Güvenlik kameralarının bir nebze caydırıcılığı olsa da hırsızlığı önlemek için bir işe yaramazlar, ancak hırsızlık sonrasında hırsızların yakalanmasında fayda sağlayabilirler. Alarmlar da tıpkı kameralar gibi sınırlı etkiye sahiptir, alarmlar çalarken de saniyeler içerisinde iş yerini boşaltıp kaçmak hırsızlar için çok zor değil!…

Hırsızlara karşı alınabilecek önlemlerin hiç biri tek başına işe yaramaz. Hırsızlara karşı %100 koruma sağlayacak sistem yoktur. Ancak iş yerlerini hırsızlardan koruyabilmenin en ucuz ve etkin yolu otomatik kepenk taktırmaktır. Otomatik kepenkler hırsızlara karşı öncelikle caydırıcılık sağlar. Hırsızlar kepenklerle uğraşmak yerine daha savunmasız iş yerlerine girmeyi tercih edeceklerdir. Diyelim ki yine de kepenkleri olan dükkânı soymayı tercih ettiler. Bu defa kepenkler hırsızların işini zorlaştıracak ve yavaşlatacak, o esnada mevcut alarm sisteminiz devreye girecek ya da çevreden farkedilen hırsızlar vazgeçecek veya yakalanacaktır. Bu yüzden iş yeriniz için güvenlik önlemi almak istediğinizde atılması gereken ilk adım otomatik kepenk taktırmaktır. Elbette ek güvenlik önlemleri ile birleştiğinde iş yerinizin korunma seviyesi de artacaktır.

Hangi İş Yerine Hangi Kepenk Sistemi Uygundur?

Genellikle küçük işletmeler ve esnaflar dükkanlarına kepenk taktırırken yalnızca güvenlik sağlamayı amaçlar. Bu durumda öncelikli tercih sebebi elbette fiyattır. Ancak geniş çerçeveden bakıldığında ihtiyaçları montaj anında en ucuz otomatik kepenk değil, fiyat/fayda dengesini en iyi şekilde karşılayacak kepenk sistemidir. Uzun vadede en düşük maliyetli otomatik kepenk seçeneğini seçerek, standart bir güvenlik sağlamakla ihtiyaçlarını karşılamış oluruz.

Bazı iş yerlerinin ise daha üst seviyede güvenliğe ihtiyacı vardır. Bu iş yerlerinde darbelere karşı dayanımı daha fazla olan, yanıcı ve patlayıcı maddelere karşı da oldukça dayanıklı Galvanizli Çelik Kepenkler kullanılabilir. Bankalar, Döviz Büroları, Kuyumcular, Eczaneler, Alışveriş Merkezleri gibi iş yerlerinde sıklıkla kullanılırlar.

Bazı işyeri sahipleri de otomatik kepenklerinin güvenliğin yanı sıra başka ihtiyaçlarına da çözüm olmasını isterler. Mesela market, depo, imalathaneler gibi bazı işletmeler ısı yalıtımına ihtiyaç duyabilirler. Böyle alanlara monte edilecek otomatik sarmal kapıların üst düzey izolasyon sağlayan poliüretan dolgulu malzemelerden olması gerekir. Böylelikle %70 oranında ısı izolasyonu ile enerji giderlerinden tasarruf ettiren kepenklere sahip olurlar.

Mağaza, Showroom gibi vitrinlerinin görünürlüğü önemli olan işletmeler için ise saydam kepenk, şeffaf kepenk ya da transparan kepenk gibi isimlerle bilinen otomatik mağaza kepenkleri ideal bir seçimdir. İstenilen miktarda açıklık sağlayan şeffaf mağaza kepenkleri iş yerinize güvenlik sağlarken vitrinin görünürlüğünü engellemez. Son derece estetik bir görünüm sunar.

Sizin iş yerinizde nasıl bir kepenge ihtiyacınız var? Beklentilerinizi bize anlatın, tam ihtiyacınız olan işyeri kepenk sistemini birlikte belirleyelim.

GARAJ KEPENK SİSTEMLERİ

Garaj Kepenk Sistemleri

Konutlarda otomatik kepenk kullanımına ihtiyaç duyulan alanların başında garajlar gelmektedir. Otomatik garaj kepenkleri istenilen ölçülerde, ihtiyaç duyulan özellikleri sağlayacak malzemelerle üretilir. Alüminyum garaj kepenkleri, galvaniz çelik garaj kepenkleri, poliüretan dolgulu garaj kepenkleri gibi seçeneklerden ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca kepenk modelleri de oldukça çeşitli ve renk seçenekleri de bir hayli fazladır. Konutların mimari yapısı ile bütünlük sağlayacak, estetik görünüme katkı sağlayacak modern ve yeni kepenk modelleri her zevke hitap edecek çeşitliliktedir.

Otomatik garaj kepenklerinde her türlü uzaktan kumanda, emniyet sistemleri, fotoseller, dedektörler ve otomasyon uygulamaları da sorunsuzca yapılabilmektedir. Hayatınıza kolaylık katacak, işlevsel ve güncel tüm teknolojilerin entegre edilebildiği garaj kepenk sistemleri sizlere güvenliğin yanında konfor da vadediyor.

Garaj kepenkleri;

  • Güvenlidir.
  • Dayanıklıdır.
  • Uzun süre kullanım imkanı sağlar.
  • Periyodik bakım gerektirmez.
  • Geniş renk yelpazesi ve model seçenekleri sunar.
  • Estetik görünümlüdür.
  • İhtiyaca uygun malzeme, motor ve kontrol sistemi seçenekleri mevcuttur.
  • Otomasyon sistemleri, HGS ve OGS sistemleri entegrasyonu yapılabilir.

Sowi Mühendislik güvencesiyle son teknoloji otomatik garaj kepenk sistemine sahip olmak için yapmanız gereken tek şey bize ulaşmak. En uygun otomatik garaj kepenk fiyat teklifini size sunarak sizi de memnun müşterilerimizin arasında görmekten mutluluk duyacağız.

ENDÜSTRİYEL KEPENK

Endüstriyel Kepenk

Endüstriyel tip sarmal kepenkler kamyon, tır gibi büyük araçların giriş çıkış yapabileceği büyüklükteki alanlarda kullanılan sarmal kepenk sistemleridir. Büyük fabrikalar ve büyük depo alanlarında kullanılırlar, bu sebeple fabrika kepenk’i olarak da adlandırılırlar.

Endüstriyel tip sarmal kepenklerin tasarımı fabrikalarda kullanılmaya uygun şekilde dizayn edilmiştir. Yer kaplamayan tasarımları sayesinde çok kullanışlı ve ergonomiktir. Fabrikalarda vinç sisteminin otomatik kepenke sarım payını kurtaracak kadar yanaştırılabilmesini mümkün kılar. Motorlu fabrika kepenklerinde kullanılan motorlar kullanıldığı alana, kullanım sıklığına ve kepenk büyüklüğüne göre tespit edilir.

Endüstriyel tip otomatik kepenkler galvanizli saç malzemeden veya alüminyum malzemeden üretilebilmektedir. Diğer kepenklerde olduğu gibi endüstriyel kepenklerde de malzeme seçimi ihtiyaca göre belirlenmektedir.

Galvanizli kepenklerin darbe dayanımı ve mukavemeti yüksektir, alüminyum kepenklere göre daha üst düzey güvenlik sağlar. Son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. Kepenklerde kullanılan hammaddenin galvaniz kaplı ve elektrostatik toz boyalı olması dış etkenlere ve korozyona karşı dayanıklılığı arttırır. Yüksek galvaniz saç kalitesi ile uzun yıllar boyunca paslanma yapmadan kullanabilen sarmal kepenkler isteğe ve genel bina görünümüne uygun şekilde renk seçenekleri sunar.

Alüminyum endüstriyel kepenkler ise sık açılıp kapanma gerektiren, yoğun kullanımlı alanlar için daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca alüminyumun paslanmaz özelliği dolayısıyla daha uzun ömürlü kullanım isteyen ve kepenk sistemini olumsuz etkileyecek dış koşulların daha fazla görüldüğü bölgelerde ve alanlarda kepenk ihtiyacı olan müşterilerimiz için Alüminyum Ekstrüzyon Kepenk ideal seçimdir.

Endüstriyel tip otomatik kepenkler, kontrol panolu, butonlu, radarlı, fotoselli, kartlı veya uzaktan kumandalı olmak üzere pek çok kontrol sistemi seçeneğine sahiptir. Elektrik kesintilerinde manuel olarak kapanıp açılabilme imkânı da vardır.

Endüstriyel tip kepenk fiyatları sarmal kepenk metrekare fiyatı, alanın ölçüsü, kepenk montajının yapılacağı alan, kullanılacak motor tipi gibi değişkenler hesaba katılarak özel olarak hesaplanır. Endüstriyel sarmal kepenk fiyat teklifinizi almak için bize ulaşmanız yeterlidir.