KEPENK MONTAJI

Sowi Mühendislik uzman ekibiyle İstanbul’da kepenk montajı, imalatı ve teknik destek hizmeti verir.

KEPENK FİYATI 2023

Sowi Mühendislik olarak kepenk metrekare fiyatları ve kepenk montaj fiyatlarında müşterilerimize her zaman en uygun fiyatları sunmaya çalışıyoruz.
Kepenk sistemleri ihtiyacınız varsa hemen hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.
Fiyat Teklifi AL
Panjur Sistemleri

ALÜMİNYUM KEPENKLER

ÇELİK
KEPENKLER

ŞEFFAF KEPENKLER

GARAJ
KEPENKLERİ

Kepenkler geçmişten günümüze işyeri ve mağazalar başta olmak üzere güvenlik dendiğinde ilk akla gelen çözümdür. Otomatik kepenk sistemleri gerek kullanım kolaylığı sağlaması gerekse de daha üst düzey güvenlik sağlamasıyla hayatımıza kısa sürede girdi. Otomatik Kepenk İstanbul gibi güvenlik ihtiyacının yüksek olduğu büyükşehirler başta olmak üzere, tüm Marmara bölgesinde en çok tercih edilen ürünlerimizdendir. Dükkanlar, üretim tesisleri, fabrikalar, alışveriş merkezleri, mağazalar, depolar, showroomlar, marketler, kuyumcular gibi aklınıza gelebilecek her türlü işletmede otomatik kepenkler kullanılmaktadır. İşletme sahiplerinin iş yerinin kapalı olduğu saatlerde güvenlik sağlamak için tercih ettiği motorlu kepenklerin kullanım alanı yalnızca işyerleri değil elbette. Konutlar için üretilmiş otomatik kepenkler de garaj girişleri, bahçeler, depolar gibi alanlarda ev, villa, yazlık, site gibi pek çok konut türünde kullanım alanı bulmaktadır.
Sarmal Kepenk, Sarmal Kapı, Kumandalı Kepenk, Elektrikli Kepenk gibi birçok isimle anılan otomatik kepenk sistemleri Sowi Mühendislik uzmanlığı ve güvencesiyle herkes için erişilebilir bir sistemdir. Her ihtiyaca ve her bütçeye uygun bir kepenk sistemi sunabileceğimize inanıyoruz. “Otomatik kepenk taktırmanın maliyeti nedir?”, “Nasıl bir kepenk taktırmalıyım?” gibi sorularınız varsa doğru yerdesiniz. İhtiyaçlarınızı anlıyoruz, istekleriniz ve bütçeniz doğrultusunda en uygun kepenk fiyatlarını size sunuyoruz. Otomatik kepenk fiyatları ve diğer tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kepenk sistemlerinin özellikleri

İş yerinize otomatik kepenk taktırmak size pek çok avantaj sağlar. Otomatik kepenk fiyat / fayda dengesi göz önünde bulundurulduğunda iş yerlerinin olmazsa olmazı haline gelmiş bir üründür. İşte otomatik kepenklerin avantajlarından bazıları

mahremiye ve güvenlik

 

Mahremiyet Ve Güvenlik

Otomatik kepenkler güvenlidir. Hırsızlara, kötü niyetli kişilere karşı öncelikle caydırıcılık sağlar. Kepenkleri olan bir dükkâna hırsızlar yine de girmeye niyetlenebilir elbette. Ancak kepenkler hırsızların işini oldukça zorlaştıracaktır. Özellikle de uygun ve kaliteli malzemeden üretilmiş, kepenk montajı konusunda deneyimli ve işinin ehli bir firma tarafından monte edilmişlerse…

 Tüm İhtiyaçlara Uygun Çözümler

Motorlu kepenkler ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılar. İhtiyacınız yüksek güvenlik mi, ya da “Vitrinimin görünür olması önemli, kepenkler kapalı olsa da vitrinim görünür olsun” mu diyorsunuz. Her ihtiyaca uygun, her ihtiyaca özel üretilmiş otomatik kepenk modelleri ile Sowi Mühendislik uzman ekibi %100 Müşteri Memnuniyeti ilkesiyle çalışıyor…

Kolay Kullanım

Otomatik kepenkler kullanışlı ve pratiktir. Kontrol sistemleri için size pek çok seçenek sunar. Motorlu sistem sayesinde kepenklerinizi ister kumandayla, isterseniz anahtar butonla isterseniz de akıllı otomasyon sistemleriyle kontrol edebilirsiniz.

Dayanıklılık

Otomatik kepenkler sağlam ve dayanıklıdır. Kepenk profil ve aksamındaki diğer malzemeler mukavemeti oldukça yüksek ve paslanmaz özellikteki maddelerden üretilirler. Motorlu kepenkler darbelere karşı dayanıklı oldukları gibi olumsuz hava koşullarına karşı da son derece dayanıklıdır.

Özelleştirilebilir

Otomatik kepenkler kişiselleştirilebilirdir. Kullanıldığı tüm alanlarda estetik görünüme katkı sağlayan kepenkler kişiselleştirmeye de imkân tanır. İstediğiniz ölçüde ve RAL kataloğu renklerinden istediğiniz renkte bir kepenk satın alabilirsiniz. Firmanızın kurumsal renklerine ya da bulunduğu binanın mimari yapısına uygun renklere sahip bir kepenk tercih edebilirsiniz. Hatta benim için görünürlük önemli diyen birçok firma sahibi kepenk giydirme yöntemiyle logo veya reklam baskılı kepenkleri tercih ediyorlar. Özellikle kurumsal firmalar için kepenkleri güvenliğin yanı sıra reklam tabelası gibi kullanmak harika bir fikir olabilir.

Uzun ömürlülük

Uzun Ömürlülük

Elektrikli kepenkler uzun ömürlüdür. Gerek kullanılan paslanmaz alüminyum lameller gerekse de sıcak daldırma yöntemiyle yapılan galvaniz kaplamalar dış etkenlerden gelecek etkilere karşı son derece dayanıklıdır. Otomatik kepenklerinizi uzun yıllar boyunca sorunsuzca kullanabilirsiniz. Ayrıca motorlu kepenk sistemlerinde kullanılan motorların da dayanıklılığı üst düzeydedir.

Kesintisiz Kullanım

Elektrikli kepenkler titizlikle tasarlanır. İhtiyaca uygun doğru malzemeler olası tüm senaryolar göz önünde bulundurularak seçilir. Kepenklerinizi her koşulda, 7/24 etkin bir şekilde, sorunsuzca kullanabilmeniz için gerekli tüm çözümler entegredir. Elektrik kesintisi gibi durumlarda devreye giren kesintisiz güç kaynağı yada manuel kontrol sağlayan redüktör gibi sistemler kesintisiz kullanım sağlar.

Arıza Yapmaz

Otomatik kepenkler bakım gerektirmez. Hayatımızı kolaylaştıran elektronik ve mekanik birçok ürün sürekli kullanımda belli periyotlarla bakım masrafları çıkarır. Ancak elektrikli kepenkler doğru montaj yapılıp, talimatlara uygun kullanıldığı sürece arıza yapmazlar ve periyodik rutin bakım yapılmaz. Ayrıca otomatik kepenklerin temizliği de son derece kolaydır. Kepenkler yağmurla kendiliğinden temizlenir veya istediğinizde yalnızca su tutarak hızlıca temizlendiğini görebilirsiniz.

Kepenk Fiyatları

İstediğiniz çeşit ve ölçülerde KEPENK maliyeti ne olacak? Hemen öğren!

Kepenk Çeşitleri

Otomatik kepenk sistemleri kullanılan malzemeye ve kullanım alanına göre pek çok çeşit seçeneğine sahiptir. Motorlu kepenk çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Alüminyum Kepenkler
 • Çelik Galvaniz Kepenkler
 • Poliüretan Dolgulu Kepenkler
 • Yangına Dayanıklı Galvaniz Çelik Kepenkler
 • İşyeri Kepenkleri
 • Şeffaf Mağaza Kepenkleri
 • Garaj Kepenkleri
 • Endüstriyel Tip Çelik Sarmal Kepenkler
Fiyat Teklifi AL

otomatik kepenk seçenekleri

Ev ve İş Yeri Alanlarının Kapı Sistemlerine Tam Uyumlu

Motorlu İzolasyonlu kepenk

Otomatik Alüminyum Kepenkler

Otomatik Çelik Kepenk

Galvaniz Çelik Kepenkler

Otomatik Şeffaf Kepenkler

Poliüretan Dolgulu Kepenk

Otomatik İşyeri Kepenkleri

Otomatik Garaj Kepenkleri

Endüstriyel Kepenkler

Alüminyum Kepenk mi Galvaniz Çelik Kepenk mi Daha İyi?

Otomatik kepenk taktırmak isteyen müşterilerimiz “Alüminyum Kepenk mi yoksa Çelik Kepenk mi taktırmalıyım?” sorusunu çok sık soruyorlar. Daha önce de belirttiğimiz gibi kepenklere ödediğiniz paranın tam karşılığını almak için ihtiyaca uygun kepenk seçmek gerekir. Alüminyum kepenklerin de çelik kepenklerin de birtakım avantaj ve dezavantajları vardır. Kepenk taktırmak için ana ihtiyacın ne olduğunu belirleyip, alüminyum ve çelik kepenklerin özellikleri iyi anlaşıldığında doğru seçim yapmak hiç de zor değil.

İki ürün arasındaki farkları incelemek gerekirse:

 • Güvenlik: Tüm kepenklerin asıl amacı güvenlik sağlamaktır. Ancak çelik kepenkler alüminyum kepenklerden daha fazla güvenlik sağlar. Çelik kepenklerin darbeye dayanımı, mukavemeti daha yüksektir. 
 • Ergonomi: Alüminyum kepenkler çelik kepenklere göre daha hafiftir. Bu sebeple yoğun kullanımı olan alanlarda alüminyum kepenkler daha idealdir. Çelik kepenkler çok sık açılıp kapanma gerektiren alanlar için uygun değildir. Ayrıca alüminyum kepenkler çelik kepenklerden çok daha sessiz çalışır.
 • Uzun Ömürlülük: Alüminyum kepenkler çelik kepenklere göre çok daha uzun süre kullanım imkanı sağlar.
 • Yıpranma: Alüminyum kepenkler ömür boyu paslanmaz özelliktedir. Oysa galvaniz çelik kepenkler darbe aldığında paslanma yapmaktadır.
 • Sorun Çıkarma: Çelik kepenkler alüminyum kepenklere göre daha sık arızalanabilmektedir. Alüminyum kepenkler uzun süreler boyunca sorunsuzca kullanılabilirken, çelik kepenklerin sizi sık sık sorunlarla uğraştırması olasıdır.
 • Görünüm: Alüminyum kepenkler dış cephe mimarisiyle uyum içinde görünecek pek çok model seçeneğine sahiptir. Çelik kepenklerde de renk seçenekleri mevcuttur ancak galvaniz çelik kepenklerin kutuları alüminyum kepenk kutularından daha büyüktür. Bu da estetik görünümü bozmaktadır.
 • Fiyat: Galvaniz çelik kepenkler alüminyum kepenklerden biraz daha ucuzdur. Ancak kullanım ömrü, amortisman giderleri gibi uzun vadeli düşünüldüğünde otomatik alüminyum kepenk fiyatları ile otomatik çelik kepenk fiyatları arasında çok büyük bir fark olmadığını söyleyebilir. Kepenk fiyatları alüminyum veya çelik kepenk seçiminde çok büyük rol oynamamaktadır diyebiliriz.