Projelerimiz

Sowi Mühendislik Otomatik Panjur Montajı projelerinin birkaçına göz atın!

Otomatik Panjur Video

Sowi Mühendislik YouTube Kanalında Çok Daha Fazla Video Bulabilirsiniz

Otomatik Panjurlar

Otomatik panjurlar; ev ve iş yerlerimizde yalıtım, güvenlik, dekorasyon amaçlı kullandığımız panjur sistemlerinin, çağa ayak uydurmuş, konfor da sunan halidir. Bir buton veya uzaktan kumanda yardımıyla bir tuşa basarak açıp kapatabileceğiniz motorlu panjurlar gündelik hayatta size kolaylık sağlamak için tasarlandı. Artık birçok evde kullanılan Akıllı Ev Sistemlerine de kolayca dahil edilebilen elektrikli panjurları siz evde değilken bile cep telefonunuzla dışarıdan kolaylıkla açıp kapatabilirsiniz.

Panjurları açıp kapatmakta zorlanabilecek yaşlılar, hastalar, çocuklar için çok daha avantajlı bir sistem olsa da aslında günümüzün hızlı yaşantısında herkesin hayatını kolaylaştırıyor otomatik panjurlar. Kolaylık ve konfor yanında otomatik panjurların sağladığı pek çok avantaj vardır:

  • Kullanım amacına göre en uygun malzemeyle üretilir. Beklentilerinizi tam olarak karşılar.
  • Aşırı güneş ışığından, soğuktan, sıcaktan evinizi ve iş yerinizi korur.
  • Ses yalıtımı sağlayarak gürültü kirliliğinden korunmanızı sağlar.
  • Enerji verimliliği sağlar, tasarruf etmenize katkıda bulunur.
  • Geceleri ışık yanan ev veya ofislerin dışarıdan görünmesini engeller, mahremiyet sağlar.
  • Ev ve işyerlerinizin güvenliğinin sağlanmasına katkıda bulunur.
  • Otomatik panjurlarda kullanılan alüminyum malzeme paslanmadığı için oldukça uzun ömürlüdür.
  • Motorlu panjurlarda kullanılan tüp motorlar termik korumalıdır. Böylelikle olası zorlanma durumlarında ısınmaya karşı koruma sağlar.
  • İstenildiği takdirde opsiyonel olarak kesintisiz güç kaynağı bulunabilir, elektrik kesintisi olsa bile panjurlarınızı açıp kapatabilirsiniz.
  • Otomatik panjurlar pencerenize tam uyum sağlayacak şekilde özel olarak üretilir, pek çok model seçeneği mevcuttur. Binanızın mimari görünümüne uyum sağlar, estetik bir görüntüsü vardır.

Panjur Fiyatları

İstediğiniz çeşit ve ölçülerde panjurun maliyeti ne olacak? Hemen öğren!

Fİyat Teklifi Al

otomatik panjur çeşitleri

Otomatik Panjur Montajı

Otomatik panjurların montaj ve üretiminde farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek 3 farklı panjur tipi kullanmaktayız.

Monoblok Panjur

Monoblok panjurlar estetik görünüm açısından en ideal panjurlardır. Ancak yalnızca doğraması henüz yapılmamış yeni binalara uygulanabilen panjur sistemleridir.

Monoblok panjurlarda kutu alanı pencere ile duvar arasına gizlenerek, bütün ve estetik bir görünüm sağlanır. Bu yüzden PVC doğraması yapılmamış binalara, PVC ile birlikte monte edilmesi gerekir. Yeni binaların tümüne ve her marka pencereye uygundur.

Monoblok panjur sistemlerinde kutu ve panjur binanın ve pencerenin dışına taşmaz. Böylece dış cephe estetiğini bozmadığı gibi, birçok model seçeneğiyle binanın görünümünün iyileştirilmesine katkı sağlar.

Yeni binalarda binadaki tüm dairelere uygulanan ve genellikle akıllı ev sistemlerine dahil edilen monoblok panjurlar, konutlara değer katan ve tercih sebebi olan kullanışlı ve dekoratif ögelerdir.

 

Dıştan Takma Panjur

Dıştan takma panjurlar her türlü binaya uygulanabilen, panjur kutusunun bina dışında kaldığı panjur sistemleridir. Yapımı tamamlanmış, PVC doğramaları takılmış, oturumda olan binalarda da uygulanabilen bu panjurlar pencerenin üst kısmına monte edilir. Tercihe göre manuel, ipli, motorlu, uzaktan kumandalı veya grup kontrol sistemlerine entegre şekilde kullanılabilir.

Dıştan kutulu panjurlarda da birçok model seçeneği mevcuttur ve binanın genel görünümüne uygun bir görüntü sağlayacak şekilde tasarlanır. Mimarı estetiği bozmadan panjurlarınızın sağlayacağı pek çok avantajdan faydalanmanıza olanak tanır.

 

Detay (Gizli Kutulu) Panjur

Gizli panjur yada detay panjur diye adlandırılan panjur sistemlerinde panjur kutusu gizli bir yuvaya yerleştirilir. Böylelikle daha estetik bir görünüm sağlanmasının yanı sıra, kutu duvar içinde olduğu için daha dayanıklı olur ve daha uzun süre kullanım imkanı sağlanır.

Detay panjurlarda panjur kutusu kaba inşaat sırasında özel olarak ayrılmış olan panjur yuvasına yerleştirilir. Duvar içerisinde bulunan ve görünmeyen bu kutu kullanımda, montaj da veya tamirde herhangi bir sıkıntı yaratmaz. Gizli panjur sistemleri genelde yeni yapılan binalarda kullanılmaktadır. Monoblok panjurların aksine oturumda olan mevcut binalara da uygulanabilmektedir ancak zahmetli ve maliyetli bir tadilat işi gerektirdiğinden pek tercih edilmemektedir. Yine de özellikle müstakil ev, yazlık, villa gibi yapılarda daha şık görünüm isteyen müşterilerimiz duvarları kırdırarak, panjur yuvası yaptırıp gizli panjur taktırmayı tercih edebilmektedir.

Otomatik Panjur Kontrol Seçenekleri

Butonlu Panjur

Butonlu Motorlu panjurlarOtomatik panjurların kontrolü bir buton ile de kolaylıkla sağlanabilir. Düğmeli panjur olarak da bilinen butonlu panjur kontrol sistemi zaman ayarı gibi ek özelliklere ihtiyaç duymayan, basit kullanım isteyen kişiler için ideal sistemdir. Motorlu panjur montajı yapılırken, sıva üstü veya isteğe bağlı gömme düğmelere elektrik hattı takılarak elektrik akımı verilir. Böylece basitçe panjurun yanındaki düğmeye basarak açıp kapatmak mümkündür.

Butonlu panjurlar çok fazla sayıda pencere veya kapıda panjur bulunan evlerde ya da kalabalık aileler için kullanımı en kolay sistemdir. Kumanda karışıklığı, kumanda kaybolması veya panjur kumandasındaki arızalar gibi sorunlarla uğraştırmaz. Basit ve pratiktir.

Kumandalı Panjur

Kumandalı Otomatik Panjur
Kumandalı Otomatik Panjur

Otomatik panjurlara bir uzaktan kumanda kontrol sistemi entegre edilerek daha pratik ve konforlu bir kullanım sağlanabilir. Kumandalı otomatik panjur sistemi kumanda üzerinden istenildiği anda panjuru açma – kapama, zaman ayarı yapılarak panjurların otomatik olarak kendiliğinden kapanıp açılması gibi son derece kullanışlı fonksiyonlara sahiptir. Genellikle motorlu panjurlarda en çok tercih edilen kontrol sistemi uzaktan kumandalı panjur sistemleridir.

Kumandalı panjurlar özellikle hareket güçlüğü çeken hastalar, evde panjur sistemini kontrol edemeyecek çocuğu veya yaşlısı olup kendisi evde olmasa bile zaman ayarı kullanarak kontrol sağlamak isteyenler, yoğun çalışma hayatı olanlar gibi pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Panjur Fiyatları

İstediğiniz çeşit ve ölçülerde panjurun maliyeti ne olacak? Hemen öğren!

Fİyat Teklifi Al

Otomatik Panjur Sık Sorulan Sorular

Panjur Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Panjur seçerken öncelikle kullanım amacına uygun malzeme seçilmesi önemlidir. Panjur taktırmak isteme sebebiniz yalıtım sağlamaksa poliüretan dolgulu bir panjur seçmeniz gerekirken, güvenlik veya dayanıklılık sizin için ön planda ise buna yönelik üretilmiş özel alüminyum lameller kullanılmalıdır. Burada doğru firma seçimi önem kazanır. Panjur montajı yapan firma kaliteli ve amaca uygun malzeme kullanan, neden panjura ihtiyacınız olduğunu anlayıp ihtiyacınızı tam olarak karşılayacak doğru panjuru size sunabilen bir firma olmalıdır.
Doğru panjur seçimi yaptıktan sonra da fiyat, kurulum sonrası teknik destek, garanti gibi konularda iyi bir araştırma yaparak en doğru seçimi yapabilirsiniz. Panjur sistemleri uzun süre ve devamlı kullanılacak ürünlerdir ve dolayısıyla doğru panjuru ve firmayı seçmek çok önemlidir.
 

Panjur Soğuğu Keser mi?

Panjur soğuğu da tıpkı sıcağı olduğu gibi önemli ölçüde engeller. Kullanılan malzemeye bağlı olarak değişmekle birlikte yazın sıcağa, kışın ise soğuğa karşı %80’e varan koruma sağlar. Elektrik ve ısınma giderlerinizde tasarruf etmenize yardımcı olur.
 

Otomatik Panjurlar Sık Arıza Yapar mı?

Hayır, otomatik panjurlar dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlerdir. Her gün, defalarca açılıp kapanacak, gündelik kullanımı olan ürünlerde sık arıza yapmaması elbette son derece önemli bir konudur. Montajı hatasız yapılmış, kullanım talimatlarına uygun kullanılan otomatik panjurlar arıza yapmadan uzun yıllar boyunca kullanılabilecektir.
 

Otomatik Panjur Fiyatları Ne Kadar?

Panjur fiyatları kullanılan malzemeye, uygulama yapılan alana göre değişmektedir. İsteğinize uygun panjur için fiyat hesaplaması yapılır, size sunulur ve böylece sürpriz maliyetlerle karşılaşmazsınız. Otomatik panjur fiyatları manuel panjurlara göre biraz daha yüksektir ancak sağladığı kolaylıklar göz önüne alındığında tam bir fiyat/performans ürünüdür. Her bütçeye uygun bir seçenek mutlaka vardır, panjur taktırmak için fiyat araştırması yaparken bizden fiyat almayı unutmayın…

Mevcut Panjurlarım Otomatik Panjura Çevrilebilir mi?

Evet, manuel panjurlar otomatik panjura çevrilebilir. Eskiden ipli panjur taktırmış, sonradan otomatik panjur yaptırmak isteyen müşterilerimizin sayısı bir hayli fazla. Panjur kullanmaktan memnunsanız ama daha pratik ve konforlu olsun istiyorsanız ipli panjurlarınızı otomatik panjura dönüştürmek harika bir çözümdür. Mevcut palet sisteminin hareket edebileceği uygun yeri olan panjurlar kolayca motorlu panjura dönüştürülebilir.
 

Otomatik Panjurlar Güvenli mi?

Otomatik panjurlar ev ve işyerinizin güvenliğinin sağlanmasına katkıda bulunur. Panjurlar hırsızlara karşı %100 koruma sağlar diyemeyiz elbette, ancak panjurlar hem caydırıcılık, hem de hırsızları yavaşlatma açısından son derece faydalıdır. Ayrıca panjur sistemlerini kullanmaktaki birincil amacı güvenlik olan kişiler için, özel alüminyum lameller ve lamellerin yukarı kaymasını engelleyen özel kilit sistemleri gibi güvenlik odaklı malzemeler kullanarak taleplerini karşılıyoruz.
 

Motorlu Panjurların Garantisi Kaç Yıl?

Montajını yaptığımız panjurlara 2 yıl mekanik sistem garantisi vermekteyiz. Otomatik panjurların motor garantisi ise 5 yıldır. Garanti süresinde ve sonrasında da montajını yaptığımız panjurlara teknik destek ve panjur tamiri hizmeti veriyoruz.
 

Panjur Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Panjur fiyatı m2 bazında hesaplanır. Panjurda kullanılacak lamellere göre panjur metrekare fiyatları değişmektedir. Panjur takılacak olan pencere – kapı – balkon en ve boy olarak ölçülür. Panjurun çeşidine göre boy ölçüsüne kutu ölçüsü de eklenerek alanın kaç m2 olduğu hesaplanır. Panjur fiyatı hesaplama formülü kısaca şöyledir:
Genişlik x (Yükseklik + Kutu Ölçüsü)
Panjur metrekare hesabı yapıldıktan sonra üzerine otomatik olacaksa motor fiyatı, kumandalı olacaksa kumanda fiyatı gibi ek maliyetler eklenir. Panjur montaj ücreti ve KDV de dahil edilerek net panjur fiyatı belirlenir.
Karmaşık gibi görünse de sizin yalnızca panjur taktırmak istediğiniz alanı doğru ölçmeniz yeterlidir. Panjur ölçülerini ve isteklerinizi bize bildirdiğinizde sizin için panjur fiyatlarını hesaplayacağız.
Fiyat Almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir.