ÜRÜN SATIŞ VE MONTAJ GARANTİ ŞARTLARI

 1. Sowi Mühendislik, ürünlerin normal ve düzgün kullanımı sonucunda üretim tarihinden veya belirlenemeyen durumlarda alıcının faturalandığı veya iş-sipariş sözleşmesinin yapıldığı tarihten itibaren 2 yıl boyunca malzeme ve işçilik kaynaklı herhangi bir arızanın oluşmayacağını garanti etmektedir. Mekanik aksam montaj tarihinden itibaren 2 yıl, motorlar ise 5 yıl
 2. Herhangi bir arıza durumunda sadece Sowi Mühendislik teknik yetkilileri arıza tespiti yapacak ve durumu gidermeye çalışacaktır.
 3. Kanunların izin verdiği ölçüde, madde 1.1’in ihlaliyle ilgili olarak Sowi Mühendislik’in yükümlülüğü, ürünlerin onarılması, değiştirilmesi veya eşdeğer ürünlerin teminiyle sınırlı olacaktır. Ürünlerin montajı veya yeniden montajı sırasında veya sonrasında meydana gelebilecek herhangi bir dolaylı hasar veya kayıptan dolayı Sowi Mühendislik sorumlu tutulmayacaktır.
 4. Bu garanti şartları aşağıdaki koşullarda geçerli olmayacaktır:
 5. Ürünler, Sowi Mühendislik’in yazılı seçim ve kullanım kurallarına, montaj ve kullanım talimatlarına, mesleki standartlara ve kablo şemalarına uygun olmayan mekanik, teknik ve elektronik aksamlar, yazılımlar veya Sowi Mühendislik tarafından onaylanmayan diğer mallarla birlikte kullanıldığında.
 6. Ürünler açıkça istismar edilmiş, ihmalkarlık veya kötüye kullanım sonucu zarar görmüş, açılmış, sökülmüş veya tamir edilmişse.
 7. Ürünler, Sowi Mühendislik tarafından alıcıya belirtilen kullanım sınırları dışında veya farklı amaçlar için kullanıldığında. Bu ürünler arasında otomatik panjur, kepenk, tente, pergola, otomatik kapı, fotoselli kapı, seksiyonel kapı, yangın kapısı, perde, giriş kapıları, garaj kapıları, iş yeri kapıları, bariyer ve bahçe kapısı sistemleri gibi mekanik ve motor otomasyonuyla ilgili ürünler bulunur.
 8. Ürünler, Sowi Mühendislik’in yetkilendirmeleri dışında başka mekanik, teknik ve elektronik aksamlar, yazılımlar veya Sowi Mühendislik tarafından önceden onaylanmayan diğer malzemelerle birlikte kullanıldığında.
 9. Ürünler, Sowi Mühendislik yetkilileri dışındaki kişi veya kurumlar tarafından bakım, onarım, servis, müdahale veya değişiklik yapıldığında.
 10. Ürünler üzerinde harici bir kaynağın neden olduğu mekanik veya elektronik hasarlar, herhangi bir dış etkenin ürünlere zarar vermesi durumunda (sıvı teması dahil).
 11. Piller, kumandalar, alıcılar, kullanılan elektronik yedek parçalar ve motorlar ile sarf malzemeleri garanti kapsamı dışındadır.
 12. Sowi Mühendislik dışında kaynaklanan arızaların tespiti ve bununla birlikte ürünlerin sökülüp tekrar montajı ve bakımı sırasında oluşabilecek masraflar garanti kapsamında değildir.
 13. Sipariş tamamlandıktan sonra, müşteri ücretin tamamını ödeyecektir. Siparişi müşteri haksız nedenlerle iptal ettiğinde, müşteri satıcının sipariş için alınan malzemeler ve işçilik ücreti dahil olmak üzere uğramış ve uğrayacak olduğu tüm zararlar ile sözleşme ve fatura bedelini ödemekle yükümlüdür.