Endüstriyel Kepenk

Motorlu Sarmal Kepenk Sistemleri

Endüstriyel Kepenk

Endüstriyel tip sarmal kepenkler kamyon, tır gibi büyük araçların giriş çıkış yapabileceği büyüklükteki alanlarda kullanılan sarmal kepenk sistemleridir. Büyük fabrikalar ve büyük depo alanlarında kullanılırlar, bu sebeple fabrika kepenk’i olarak da adlandırılırlar.

Endüstriyel tip sarmal kepenklerin tasarımı fabrikalarda kullanılmaya uygun şekilde dizayn edilmiştir. Yer kaplamayan tasarımları sayesinde çok kullanışlı ve ergonomiktir. Fabrikalarda vinç sisteminin otomatik kepenke sarım payını kurtaracak kadar yanaştırılabilmesini mümkün kılar. Motorlu fabrika kepenklerinde kullanılan motorlar kullanıldığı alana, kullanım sıklığına ve kepenk büyüklüğüne göre tespit edilir.

Endüstriyel tip otomatik kepenkler galvanizli saç malzemeden veya alüminyum malzemeden üretilebilmektedir. Diğer kepenklerde olduğu gibi endüstriyel kepenklerde de malzeme seçimi ihtiyaca göre belirlenmektedir.

Galvanizli kepenklerin darbe dayanımı ve mukavemeti yüksektir, alüminyum kepenklere göre daha üst düzey güvenlik sağlar. Son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. Kepenklerde kullanılan hammaddenin galvaniz kaplı ve elektrostatik toz boyalı olması dış etkenlere ve korozyona karşı dayanıklılığı arttırır. Yüksek galvaniz saç kalitesi ile uzun yıllar boyunca paslanma yapmadan kullanabilen sarmal kepenkler isteğe ve genel bina görünümüne uygun şekilde renk seçenekleri sunar.

Alüminyum endüstriyel kepenkler ise sık açılıp kapanma gerektiren, yoğun kullanımlı alanlar için daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca alüminyumun paslanmaz özelliği dolayısıyla daha uzun ömürlü kullanım isteyen ve kepenk sistemini olumsuz etkileyecek dış koşulların daha fazla görüldüğü bölgelerde ve alanlarda kepenk ihtiyacı olan müşterilerimiz için Alüminyum Ekstrüzyon Kepenk ideal seçimdir.

Endüstriyel tip otomatik kepenkler, kontrol panolu, butonlu, radarlı, fotoselli, kartlı veya uzaktan kumandalı olmak üzere pek çok kontrol sistemi seçeneğine sahiptir. Elektrik kesintilerinde manuel olarak kapanıp açılabilme imkânı da vardır.

Endüstriyel tip kepenk fiyatları sarmal kepenk metrekare fiyatı, alanın ölçüsü, kepenk montajının yapılacağı alan, kullanılacak motor tipi gibi değişkenler hesaba katılarak özel olarak hesaplanır. Endüstriyel sarmal kepenk fiyat teklifinizi almak için bize ulaşmanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTürkçe