İşyeri Kepenkleri

Motorlu İzolasyonlu kepenk

Neredeyse tüm iş yerlerinin ortak sorunu olan iş yerinin güvenliğinin sağlanması otomatik kepenklere olan talebin ana sebebidir. Otomatik kepenkler dükkan, alışveriş merkezi, showroom, mağaza, fabrika, imalathane gibi her büyüklükte işletmenin giriş kapısı, ara bölmeler, depo gibi tüm bölümlerinde kullanım alanına sahiptir. Farklı işyerlerinin, farklı ihtiyaçları vardır ve Sowi Mühendislik tüm işyerleri için ihtiyacı olan kepenk çeşidini sunabilecek uzmanlığa ve ürün çeşitliliğine sahiptir.

Otomatik Kepenkler Hırsızlara Karşı Korur mu?

Konu iş yerini ve iş yeri içindeki ürünleri hırsızlardan, kötü niyetli kişilerden korumak olduğunda alınması gereken birçok güvenlik önlemi vardır. Üstelik iş yerleri geceleri kapalı olduğu saatlerde hırsızlara karşı daha savunmasızdır. Güvenlik görevlisi, gece bekçisi çalıştırmak her işletmenin maliyetine katlanabileceği bir önlem değildir. Kaldı ki hırsızlar güvenlik görevlisinin boş bir anını denk getirerek veya etkisiz hale getirerek amaçlarına ulaşabilirler. Güvenlik kameralarının bir nebze caydırıcılığı olsa da hırsızlığı önlemek için bir işe yaramazlar, ancak hırsızlık sonrasında hırsızların yakalanmasında fayda sağlayabilirler. Alarmlar da tıpkı kameralar gibi sınırlı etkiye sahiptir, alarmlar çalarken de saniyeler içerisinde iş yerini boşaltıp kaçmak hırsızlar için çok zor değil!…

Hırsızlara karşı alınabilecek önlemlerin hiç biri tek başına işe yaramaz. Hırsızlara karşı %100 koruma sağlayacak sistem yoktur. Ancak iş yerlerini hırsızlardan koruyabilmenin en ucuz ve etkin yolu otomatik kepenk taktırmaktır. Otomatik kepenkler hırsızlara karşı öncelikle caydırıcılık sağlar. Hırsızlar kepenklerle uğraşmak yerine daha savunmasız iş yerlerine girmeyi tercih edeceklerdir. Diyelim ki yine de kepenkleri olan dükkânı soymayı tercih ettiler. Bu defa kepenkler hırsızların işini zorlaştıracak ve yavaşlatacak, o esnada mevcut alarm sisteminiz devreye girecek ya da çevreden farkedilen hırsızlar vazgeçecek veya yakalanacaktır. Bu yüzden iş yeriniz için güvenlik önlemi almak istediğinizde atılması gereken ilk adım otomatik kepenk taktırmaktır. Elbette ek güvenlik önlemleri ile birleştiğinde iş yerinizin korunma seviyesi de artacaktır.

Hangi İş Yerine Hangi Kepenk Sistemi Uygundur?

Genellikle küçük işletmeler ve esnaflar dükkanlarına kepenk taktırırken yalnızca güvenlik sağlamayı amaçlar. Bu durumda öncelikli tercih sebebi elbette fiyattır. Ancak geniş çerçeveden bakıldığında ihtiyaçları montaj anında en ucuz otomatik kepenk değil, fiyat/fayda dengesini en iyi şekilde karşılayacak kepenk sistemidir. Uzun vadede en düşük maliyetli otomatik kepenk seçeneğini seçerek, standart bir güvenlik sağlamakla ihtiyaçlarını karşılamış oluruz.

Bazı iş yerlerinin ise daha üst seviyede güvenliğe ihtiyacı vardır. Bu iş yerlerinde darbelere karşı dayanımı daha fazla olan, yanıcı ve patlayıcı maddelere karşı da oldukça dayanıklı Galvanizli Çelik Kepenkler kullanılabilir. Bankalar, Döviz Büroları, Kuyumcular, Eczaneler, Alışveriş Merkezleri gibi iş yerlerinde sıklıkla kullanılırlar.

Bazı işyeri sahipleri de otomatik kepenklerinin güvenliğin yanı sıra başka ihtiyaçlarına da çözüm olmasını isterler. Mesela market, depo, imalathaneler gibi bazı işletmeler ısı yalıtımına ihtiyaç duyabilirler. Böyle alanlara monte edilecek otomatik sarmal kapıların üst düzey izolasyon sağlayan poliüretan dolgulu malzemelerden olması gerekir. Böylelikle %70 oranında ısı izolasyonu ile enerji giderlerinden tasarruf ettiren kepenklere sahip olurlar.

Mağaza, Showroom gibi vitrinlerinin görünürlüğü önemli olan işletmeler için ise saydam kepenk, şeffaf kepenk ya da transparan kepenk gibi isimlerle bilinen otomatik mağaza kepenkleri ideal bir seçimdir. İstenilen miktarda açıklık sağlayan şeffaf mağaza kepenkleri iş yerinize güvenlik sağlarken vitrinin görünürlüğünü engellemez. Son derece estetik bir görünüm sunar.

Sizin iş yerinizde nasıl bir kepenge ihtiyacınız var? Beklentilerinizi bize anlatın, tam ihtiyacınız olan işyeri kepenk sistemini birlikte belirleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tr_TRTürkçe